Twój koszyk jest pusty

Porady i informacje

Jak usunąć plamę z obrusa?

Tkanina plamoodporna to tkanina pokryta specjalna powłoką, która nie przepuszcza płynów lecz tworzy na jej powierzchni kropelki, które łatwo dają się usunąć. Właściwość taka zanika jednak wraz ze wzrostem ilości prań.

Tajemnicze słowo: merceryzacja

Merceryzacja to proces chemiczny stosowany do przetwarzania bawełnianej tkaniny lub nici bawełnianej w celu poprawienia jej właściwości fizycznych i estetycznych np. zwiększenia trwałości i głębi kolorów, zmniejszenia kurczliwości.

Certyfikat Oeko-Tex Standard 100

Certyfikat Oeko-Tex Standard 100 to międzynarodowy standard, który jest używany do oceny bezpieczeństwa tekstyliów i produktów związanych z tekstyliami, takich jak ubrania, pościel, ręczniki, tkaniny itp. Świadczy o bezpieczeństwie i poziomie toksyczności produktów tekstylnych.

Obrusy na wymiar - jak zamówić?

Wszystkie obrusy, dostępne na stronie www.fajneobrusy.pl, można zamówić na dowolny wymiar już od 30 cm.
W artykule znajdziesz podpowiedzi jak w łatwy sposób zamówić obrusy Twój stół.

Plamoodporność obrusów

Obrusy plamoodporne w potocznej mowie to obrusy, na powierzchni których po wylaniu płynu powstają efektowne kropelki (płyny nie wsiąkają). Uszyte zostały w tkanin pokrytych plamoodporną apreturą.

Rodzaje wykończeń obrusów

W artykule prezntujemy standardowe sposoby wykończenia obrusów: U3 (ząbki), zakładki 1, 3 i 5cm, obszycie lamówką, gipiurą lub koronką.

Sposoby mocowania skirtingów

Prezentujemy sposoby mocowania skirtingów (falban) do stołu: za pomocą klipsów, za pomocą taśmy rzepowej, za pomocą obrusa pomocniczego.

Jakość tkanin

Posiadamy tkaniny wyłącznie od sprawdzonych, polskich i europejskich dostawców. Większość tkanin posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100